Marcel Paulovský nedávno oslávil 50 rokov

Okrúhlych päťdesiatich rokov sa 16. októbra dožil Marcel Paulovský. V našom meste vari niet fanúšika hokeja (približne od pätnástich rokov vyššie), ktorý by tohto útočníka nepoznal. Najrýchlejšiu kolektívnu hru mal a má rád natoľko, že sa jej aktívne venoval ešte v minulej sezóne v Sabinove.

Krátko pôsobil aj v iných kluboch, v Michalovciach, Bardejove, vo francúzskych mestách Gap a Tours, v nemeckom Neuwiede. Podstatnú časť kariéry, ktorú odštartoval ako sedemročný, však odohral v rodnom Prešove. V osemnástich nastúpil prvýkrát za A mužstvo. Štatistiky uvádzajú, že v kategórii dospelých nastúpil v 782 zápasoch, v ktorých vsietil 358 gólov, na 400 prihral. Do histórie prešovského hokeja vošiel nielen svojou produktivitou v koncovke, no tiež tým, že ako jediný hráč mal v hľadisku štadióna pod Kalváriou početný fanklub. Transparent s textom Čo je na západe Gretzky, to je na východe Paulovský, ktorý sa v jednom zo stretnutí objavil v hľadisku, bol toho dôkazom.     

Oslávenec už dávnejšie privoňal aj k trénerskemu chlebíčku a ten mu okamžite zachutil. Začínal pri mládežníkoch, žiakoch, neskôr junioroch, naposledy viedol seniorov Bardejova. Čochvíľa sa blíži termín jeho rozlúčkového zápasu, ktorý sa uskutoční v sobotu 3. októbra 2020 na prešovskom zimnom štadióne a na ktorom by sa mali predstaviť viaceré zaujímavé mená, vrátane majstrov sveta a účastníkov olympijských hier.   

Marcelovi Paulovskému želáme do ďalších rokov veľa zdravia, pohody, osobných aj športových úspechov.    

Ján MIROĽA